Eskişehir’in 2023 İhracatı Yüzde 12,9 Arttı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) açıkladığı verilere göre Eskişehir’in 2023 yılı Ocak-Ekim dönemi ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12,9 artarak 1,18 milyar dolar oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Ekim 2023 ihracat rakamlarını açıkladı. Eskişehir’in 2023 yılı Ocak-Ekim dönemi ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12,9 artarak 1,18 milyar dolar oldu. Türkiye’nin ihracatı ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,4 artışla 22,9 milyar dolar olarak gerçekleşti. Yılın ilk 10 ayında 210,1 milyar dolar ihracat gerçekleştiren Türk ihracatçısı ihracatta rekor tazelemiş oldu.

“Bu başarı firmalarımızın ve tüm çalışanlarımızın”

Açıklanan ihracat rakamlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Etrafımızda olup biten tüm olumsuz gelişmelere rağmen durmadan üretmeye devam eden firmalarımızın özverileriyle, ülkemizin ihracat rekorlarına yenilerini ekliyoruz. Yaşanan rekor artışları Eskişehir ihracat rakamlarında da görmekteyiz. Vergi kaydı Eskişehir dışında olan ancak Eskişehir’de üretim yapan ihracatçılarımızın rakamlarını da dikkate alarak yıl sonunda 4,5 milyar doların üzerinde bir ihracat gerçekleşmesini beklemekteyiz. Bu başarıda çok önemli emekleri olan üyelerimizi ve tüm çalışanlarımızı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

“Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet yürüyüşüne devam edeceğiz”

Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlarken, yakın coğrafyamızda yaşanan üzücü savaşların bizler için büyük anlam ifade ettiğini belirten Kesikbaş, “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ulusumuzun eşsiz fedakarlıkları ile kurulan Cumhuriyetimizin 100. yaşını heyecanla ve gururla kutluyoruz. Ülkemizin özellikle sanayileşme alanında göstermiş olduğu başarılar ve ulaşmış olduğu nokta, bundan yüz yıl önce konulan vizyona ve ruha sahip çıkmak adına toplumsal sorumluluğumuz ve manevi borcumuzdur. Demokrasimizi ve sürdürülebilir kalkınmamızı büyütmek, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında en büyük hedefimiz olacaktır” ifadelerine yer verdi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir