İmamoğlu’ndan “sabotaj” yanıtı: Allah onlara akıl versin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Olmayan bir kaza anını veya bozulmuş bir otobüs anının kayda almanın ya da konuştuğu kelimeleri yapay zekayla çevirerek yayın yaparak, insanları aldatmanın tanıtıma katkı sunacağını düşünen bir anlayışla karşı karşıyayız. Olmayan böyle tutum ve tavırları ortaya koyan kişilere, siyasi partilere ben Allah akıl versin diyorum. Akla bilime, tekniğe, eğitime ihtiyacı olanları da enstitü İsmek’e davet ediyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu İSMEK eğitmenler Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“5 yılı aşkın İstanbul ölçeğindeki mücadelem de iftiralarla, bir takım yalan ifadelerle, hatta kurum çalışanlarıyla konuşuyorum. Kurum çalışanlarına bile zamanı geldiğinde “terörist” diyen aklın aradan 1, 1.5 yıl geçtikten sonra sadece  “O zaman siyasi” bir yorum yaptım diye bunu mahkemede ifadeye dönüştürmesini de ne kadar acı bir durum diye nitelendiriyorum. İşe aldığımı insanları suçlayan, hakkımızda suç duyurusunda bulunan, onarca müfettişi kurumumuza yollayan akıl bu kurumdan bir tane bile terörist bulamadan geri döndü. Şimdi de onu “O dönemdeki siyasi görüşümle beyanda bulundum” diye ifade edebiliyor. Bakın bunu bile her vatandaşımızın vicdanında sorgulaması gerektiğini düşünüyorum.

Benim milletimize toplumumuza, siyasi görüşü ne olursa olsun güvenim tam da şu bir avuç insanı nasıl çözeceğiz o konuda henüz bir yetenek ve fikir geliştiremedim. “

Ayrıntılar geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir